Na czym polega pomoc, którą proponują fundusze unijne?

Fundusze unijne pomogły już wielu początkującym przedsiębiorcom w spełnieniu marzenia o własnej firmie.
Z ich pomocą możemy otrzymać aż do czterdziestu tysięcy złotych na rozkręcenie swojej działalności gospodarczej. Kto może starać się o dotacje z budżetu Unii Europejskiej?

Różne programy pomocowe

Na początku warto zapoznać się z warunkami, które dotyczą potencjalnych beneficjentów unijnych programów, chcących np. otworzyć swój biznes.
Istotne jest, by starający się o dotację nie miał zaległości podatkowych, a także nie zalegał ze składkami w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych.
Ponadto nie może toczyć się przeciwko niemu żadne postępowanie egzekucyjne, sądowe czy administracyjne.

Co więcej, w przypadku osób mających pomysł na biznes, firma zakładana z pomocą funduszy powinna być ich pierwszą zarejestrowaną działalnością gospodarczą.

Dla kogo przeznaczona jest pomoc, którą proponują fundusze unijne?

Część programów dofinansowania Unia Europejska kieruje przede wszystkim do ludzi pozostających bez pracy przez dłuższy okres.
W ten sposób stara się ona stymulować rozwój i aktywizować zawodowo osoby, które miały ostatnimi czasy problemy na rynku zatrudnienia.
Istnieją także programy wspierające osoby, które nie ukończyły trzydziestego roku życia, a planują np. nabycie nowych umiejętności i w konsekwencji — zwiększenie swojej wartości w oczach potencjalnych pracodawców.

5 powodów, dla których warto pracować w branży OZE

Środki finansowe i nie tylko

Unijna pomoc nie ogranicza się jednak do środków finansowych — wśród ofert znajdziemy także m.in. szkolenia BHP czy kursy, które pomogą nam w poszerzeniu kompetencji.
Bardzo często z pomocą Unii mamy szansę dostać także staż, dzięki któremu nabędziemy w określonej branży cenne doświadczenie.