5 powodów, dla których warto pracować w branży OZE

Czy wiesz jak bardzo w ostatnim czasie rozwinęły się odnawialne źródła energii. Energia słoneczna, wiatrowa, biopaliwa, geotermalna i wodna są coraz częściej wykorzystywane w gospodarstwach domowych. Jesteśmy coraz bardziej świadomi potencjału drzemiącego w niekonwencjonalnych sposobach pozyskiwania energii. Wraz ze wzrostem wykorzystania OZE rośnie także popyt na pracowników zajmujących się montażem i utrzymaniem aparatury. Przedstawiamy 5 powodów, dla których warto przemyśleć pracę w tej w branży odnawialnych źródeł energii.

1. Ciągły rozwój

Nie ulega wątpliwości, że rozwój swoich umiejętności jest kluczowy. Branża OZE daje szansę na ciągłą edukacje, ma w swojej ofercie całą gamę kursów i skupia się na aspektach bezpieczeństwa w wykonywaniu codziennych obowiązków. Poza tym odnawialne źródła energii to przyszłość, a wiele z wynalazków za niedługo zagości w naszych domach. Naturalne surowce energetyczne są coraz lepiej dotowane przez państwo i Unię Europejską. Dodajmy, że pracownicy tej branży zmieniają świat na lepsze!

2. Stałe warunki zatrudnienia

Szukając stabilnego zatrudnienia warto postawić na OZE. W tej gałęzi przemysłu powstanie wiele zawodów, tak więc o redukcję etatów nie trzeba się martwić. Ciągle tworzone są nowe stanowiska pracy, a ilość pracowników rośnie. Wiele osób jest zadowolonych za zmianą pracy i przejściem na odnawialne źródła energii. Na rynku jest zapotrzebowanie na specjalistów docierających do klientów, sprzedawców, monterów instalacji, koordynatorów, serwisantów i projektantów. Są już firmy oferujące szkolenia, marketingowcy i spółki handlujące produktami OZE. Pracę w tej branży trudno stracić, jeśli pracownik legitymuje się kompetencjami i ma doświadczenie zawodowe.

3. Wysokie zarobki

To niebywały plus, bo pieniądze motywują do pracy najbardziej. Niestety pracownicy muszą inwestować w kursy i szkolenia, często z własnej kieszeni. Takie niedogodności rekompensuje wysoka wypłata. Pracując na wysokości można liczyć na przychód rzędu 20 000 zł. Zarobek wiąże się z długim pobytem za granicą, rozłąką z najbliższymi i trudnych warunkach. Monter instalacji fotowoltaicznych zarobi od 3 000 do 8 000 zł. Inżynier instalacji zarobi w granicach 6 000 zł. Wszystkie te stawki są stawkami netto i wychodzą ponad średnią krajową. Najwięcej zarobić mogą technicy turbin wiatrowych.

4. Finansowanie

Jak wspomnieliśmy, wiele grantów jest oferowanych przez państwo i Unię Europejską. Na dotacje mogą liczyć projekty związane z OZE, wynalazcy, właściciele firm, startupów, serwisanci turbin wiatrowych i wiele innych. Unia Europejska oferuje finansowanie szkoleń dla serwisantów. Warto być na bieżąco i cały czas sprawdzać oferty. Branża OZE wymaga certyfikacji, która jest podstawą do podjęcia pracy w zawodzie. Oprócz dofinansowań z UE, szkolenia można ukończyć także za sprawą dofinansowań firm zajmujących się serwisem turbin wiatrowych.

Na czym polega pomoc, którą proponują fundusze unijne?

5. Świadomość ekologiczna

Pamiętaj, że surowce na ziemi są skończone. Wobec tego propagowanie odnawialnych źródeł energii sprzyja przyszłości naszej planety. OZE to nie tylko opłacalna forma utrzymania obiektów, ale także misja i cel dla wielu osób. Poszerzanie świadomości i czynienie dobra to główne cele, jakie przyświecają ekologii. Kto wie, być może nawyki przełożą się także na życie prywatne. Warto robić coś dobrego dla świata. Zwłaszcza w czasach gdy poziom zaśmiecenia ziemi sięgnął szczytu.
Jeśli argumenty Cię przekonały, spróbuj swoich sił w OZE.

One Comment on “5 powodów, dla których warto pracować w branży OZE”

Dodaj komentarz